Polska 1В неділю, 17 квітня села Сасів та Ушню відвідали поляки - вихідці з села Ушня, що проживають в місті Олава та телебачення з міста Вроцлав. Вони відвідали костел у Сасові, костел та цвинтар в Ушні, де поховані їхні родичі. Пан Едвард з Олави був одним з ініціаторів відновлення та ремонту фасаду костелу Різдва Йоана Хрестителя в Сасові. Він відзначив, що жителі Олави та Доманьова, які є вихідцями з наших країв, хочуть долучитися до ремонту костелу в Сасові та Ушні. Також у липні цього року польські студенти в рамках акції «Не дай могилі прадіда бути забутою» уже вкотре будуть працювати над відновленням могил своїх пращурів та впорядкуванням «старого» цвинтаря в Ушні. Планується, що цього року до акції долучиться і українська молодь Ушні, депутати та місцеві активісти, та акція стане спільною.

 

14 квітня активісти села Ушня разом із сільською головою, депутатами сільської ради, школярами, учителем біології посадили дерева повз дорогу яка веде до Ушні. Попрацювали на славу і навіть гроза не перешкодила роботі

В рамках Місячника озеленення та благоустрою працівниками Сасівської сільської ради та працівниками культури на чолі з депутатом сільради - лісничим Сасівського лісництва Ігорем Козачинським посаджено дерева при в’їзді в село Сасів. Висадили біля 50 саджанців липи, горіха та каштану.  

TolokaШановні жителі сіл Сасівської сільської ради, на території нашої сільської ради, як і по всій Львівщині, проходить Місячник озеленення, прибирання та благоустрою, наближаються Великодні свята. Сасівська сільська рада закликає усіх небайдужих громадян активно долучатися до заходів із очищення території наших населених пунктів. Прохання до усіх жителів завершити прибирання власних присадибних ділянок, вулиць, ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, впорядкувати могили родичів. У середу 13 квітня о 15.00 відбудеться посадка дерев при в’їзді в село Сасів, у четвер 14 квітня о 14.00 – посадка дерев при в’їзді в село Ушня. В суботу 16 квітня просимо долучитися до загальнообласної толоки. На сміттєзвалищі у селі Пісок та Ушня толока розпочнеться о 14.00.

Спалювання минулорічної трави, опалого листя, сухих гілок та іншого сміття – це проблема, яка є небезпечною для довкілля, життя і здоров’я людей.
Випалювання сухої трави, листя, чагарників, пожнивних залишків та сміття призводить до нещасних випадків, нищення майна,відімкнення населених пунктів від енерго та газопостачання. Наприклад, господарі присадибних ділянок, спалюючи сміття та суху траву, полегшують собі роботу у наведенні порядку і свято вірять у позитивний ефект попелу для підвищення врожаю. Спалювання рослинних рештків вивільняє у повітря шкідливі сполуки окису азоту,чадний газ,важкі метали та ряд інших канцерогенних сполук. Очищення вогнем з поверхні землі листя і сухої трави призводить до руйнації верхнього родючого грунтового шару. Як наслідок вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми, існує загроза лісових пожеж,займання покладів торфу і загоряння житлових будинків. І на останок потрібно пам’ятати, що громадяни, які недотримуються норм пожежної безпеки,несуть адміністративну чи навіть кримінальну відповідальність за скоєне лихо.

Сільська рада

Ushnya210 квітня відбулися сходи жителів Ушні. На сходах обговорювалися такі важливі питання, як ремонт приміщення ФАПу села, Народного дому, енергозбереження у цих закладах, ремонт доріг села та дороги Сасів-Ушня, перспективи освітлення села та вивезення твердих побутових відходів. Активні жителі села запропонували силами громади облаштувати дитячий майданчик, який вирішили розташувати неподалік Народного дому. Присутні підтримали ініціативу сільської ради та погодилися долучитися до посадки дерев ври в’їзді в село 14 квітня та до загальнообласної толоки 16 квітня.

В неділю, 10 квітня 2016 року о 12.30 в Народному домі села Ушня відбудуться сходи жителів с. Ушня

Порядок денний:

1. Інформація про роботу Сасівської сільської ради.

2. Благоустрій села, вивезення твердих побутових відходів, відповідальність за спалювання сухої трави та сміття.

3. Різне.

03 квітня відбулися сходи жителів села Бір. Сільський голова Іванна Кармазин звернулася до присутніх з закликом приєднатися до Місячника благоустрою та підготовки до Великодніх свят, здійснити прибирання у своїх садибах, на вулицях, у нежилих та покинутих дворах, ліквідувати стихійні сміттєзвалища. Жителі села підняли питання бродячих собак, добросусідства, самовільного зайняття земельних ділянок. Жваво обговорювалися заяви декількох громадян на виділення однієї земельної ділянки по вулиці Лісовій. В результаті жителі підтримали пропозицію надати Тютіну Олександру 0,25 га землі у власність, і 0,75 в оренду.

В неділю, 03 квітня 2016 року о 15.00 в с. Бір біля магазину відбудуться сходи жителів с. Бір.

Порядок денний:

  1. Благоустрій, вивезення твердих побутових відходів, відповідальність за спалювання сухої трави та сміття.
  2. Про надання земельних ділянок у власність і оренду по вулиці Лісова.
  3. Різне

Сасівська сісльська рада звернулася до:

1. Постійної комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури Львівської обласної ради

2. Департаменту розвитку інфраструктури, дорожнього господарства та паливно-енергетичного комплексу Львівської обласної адміністрації

3. Служби автомобільних доріг у Львівській області 

Щрдо стану дороги Золочів - Ясенів та необхідності її ремонту. Текст звернення

20 березня 2016 року в Народному домі села Сасів відбулися сходи жителів Сасівської сільської ради. Сільський голова Іванна Кармазин розповіла про роботу сільської ради, плани на найближчий час, поінформувала про найважливіші рішення, що приймалися сесією сільської ради. Жителі активно обговорювали бюджетні, земельні питання. Йшлося також про участь сільської ради у конкурсі мікропроектів Львівської обласної ради та Державного фонду регіонального розвитку, про  початок роботи сайту Сасівської сільської ради sasiv.in.ua.

Не менш жваво обговорювалися питання благоустрою сіл сільської ради, участі у Місячнику благоустрою та озеленення, присутні жителі вносили свої пропозиції. Була визнана доцільність укладення договорів з приватним підприємством «Екобаланс» по вивезенню твердих побутових відходів.

Наостанок запрошений гість - керівник Офісу реформ Львівщини пан Віталій Корецький розповів про реформу місцевого самоврядування та створення об’єднаних територіальних громад. Вирішили розробити дві моделі можливого об’єднання: перша – коли Сасівська сільська рада ввійде до складу об’єднаної громади разом із містом Золочів, друга – коли Сасівська та сусідні сільські ради об’єднаються і створять громаду окремо від Золочівської. Далі буде здійснений аналіз кожної з моделей, особливо дохідної та видаткової частини потенційного бюджету, оцінено спроможність кожної з потенційних моделей. Такі розробки допоможуть жителям Сасівської сільської ради прийняти обгрунтоване рішення.